PIKNIK 2013

 

Milí a vážení přátelé,

 

zase po roce Vás srdečně zveme na piknik na konci léta.

 

I letos se piknik bude konat v sobotu, a to 31. srpna 2013 v přírodně krajinářském parku CIBULKA.

 

Za tímto označením se skrývá jeden z nejromantičtějších pražských parků v Košířích. Usedlost i park nechal zbudovat pasovský biskup Leopold Thun-Hohenstein. Náš piknik tak začne na Malostranském hřbitově na Smíchově, kterému dominuje právě hrobka Leopolda Thuna-Hohensteina. Poté, co se s hrabětem trochu seznámíme, se přemístíme na nedávno zbudovanou vlakovou zastávku Na Knížecí a odtud se vydáme motorovým vlakem po dosti zapomenuté trati přes zastávky Žvahov a Jinonice až na Cibulku.

 

Důkladnou prohlídku romantického parku zahájíme výstupem na umělou zříceninu. Následovat bude obhlídka sochy Diany, jezírka a Dantova pekla. Odvážní mohou proniknout i do rozpadající se budovy usedlosti či do též rozpadajícího se čínského pavilonku, na něž se budeme dívat při gastronomické části  pikniku. Zbylá, vzdálenější zákoutí parku (poustevna, socha Jupitera, socha sv. Jana Nepomuckého) plánujeme prozkoumávat hromadně či individuálně teprve po přiměřené konzumaci jídla a pití... (mapky dodáme).

 

Podmínkou účasti je jako obvykle trocha jídla či trocha pití a především libovolný klobouk či slamák.

Dále je vhodné vzít s sebou některou z následujících věcí: piknikový košík, deku, vycházkovou hůl nebo slunečník. Květované šaty, sukně či košile jsou vyloženě vítány. Všichni Vaši další přátelé včetně dětí, starců, psů a morčat jsou také srdečně zváni a vítáni.

 

Za všechny podepsané i nepodepsané

Helena, Petr a Jakub

 

 

ČASOVÝ HARMONOGRAM:

 

 9.45 - sraz před vchodem do Malostranského hřbitova

 

11.30 - sraz pro případně později příchozí na vlakovém nádraží Na Knížecí (odjezd vlaku 11.52)

 

12.30 - společná prohlídka nejzajímavějších částí přírodně krajinářského parku včetně výstupu na umělou zříceninu Cibulka

 

14.30 - gastronomická část pikniku někde mezi usedlostí Cibulka a Čínským pavilónkem

 

poté - individuální prohlídka zbylých okrajových částí parku a individuální návrat podle chuti tramvají, autobusem nebo opět vlakem

 

 

POZNÁMKA:

 

Jakékoli dotazy rádi kdykoli zodpovíme na tel. 606167399 (Helena) nebo 606604875 (Petr).

Mnohé další údaje najdete na http://vychazky.wz.cz nebo na FB, stačí zadat Pražské domy.