PIKNIK 2017

 

Milí a vážení přátelé,

 

zase po roce Vás srdečně zveme na piknik na konci léta.

 

I letos se piknik bude konat v sobotu, tentokrát 26. srpna 2017 poblíž kostela sv. Markéty a hradiště Šance v Praze – Královicích.

 

Kralovice – obec připojená k Praze roku 1974 – ukrývá unikátní věžovitou tvrz z 2. poloviny 14. století, jejíž rekonstrukce právě začala a u které naše poznávání zahájíme. Následně se vydáme na severní okraj obce, kde se nachází kostel sv. Markéty se hřbitovem na hradišti Šance. Tam se rozložíme k pikniku, jehož součástí bude stěžejní část výkladu o širších uměleckohistorických souvislostech místa. Královické raně středověké hradiště patří k soustavě hradišť zajišťujících přístupové cesty ku Praze. Bylo vždy nezcizitelným zeměpanským majetkem nejprve knížat, poté i králů, odtud název přilehlé obce. Dle pověsti se zde královně Gutě a Václavovi II. narodila dcera Markéta, což se má odrážet v zasvěcení zdejšího kostela. 

Zájemci se následně mohou vydat po turistické značce do 2 km blízkých Koloděj, které se stávají významným střediskem současného monumentálního sochařství.

 

Letos se výjimečně nevydáme na piknik vlakem, ale autobusem. Sraz je na autobusovém nádraží DEPO HOSTIVAŘ, viz časový harmonogram níže.

 

Podmínkou účasti je jako obvykle trocha jídla či trocha pití a především libovolný klobouk či slamák.

Dále je vhodné vzít s sebou některou z následujících věcí: piknikový košík, deka, vycházková hůl nebo slunečník. Květované šaty, sukně či košile jsou vyloženě vítány. Všichni Vaši další přátelé včetně dětí a zvířat jsou také srdečně zváni a vítáni.

 

Za všechny podepsané i nepodepsané

Helena, Petr a Jakub

 

 

ČASOVÝ HARMONOGRAM:

 

10:45 - sraz na autobusovém nádraží Depo Hostivař (kousek od metra Depo Hostivař)

 

11:12 - odjezd autobusem číslo 229 směr Královice

 

12:00 - zastávka s výkladem u tvrze v Královicích

 

13:00 - společný přesun ke kostelu sv. Markéty na hradišti Šance a vlastní piknik

 

16:00 - individuální návrat či dobrovolný pochod do Koloděj

 

 

Jakékoli dotazy rádi kdykoli zodpovíme na tel. 606167399 (Helena) nebo 606604875 (Petr).

Mnohé další údaje najdete na prazskedomy.divadlokamen.cz nebo na FB - stačí zadat Pražské domy.