PIKNIK 8

 

 

Milí a vážení přátelé,

 

zase po roce Vás srdečně zveme na piknik na konci léta.

 

Tento rok se piknik bude konat v sobotu 29. srpna 2009 u Chrámu přátel venkova a zahrad ve Veltrusích.  Chrám je jednou z řady drobných dochovaných staveb unikátního zámeckého přírodně krajinářského parku při veltruském barokním zámku (reprezentačním sídle Chotků) a naším cílem tedy letos bude obejít a prozkoumat všechny dochované architektonické objekty tohoto přiměřeně rozsáhlého areálu (zámek, chrámky, pavilónky, mostky, sochy i umělou zříceninu). Přestože se vydáme na obchůzku areálu, není třeba se obávat, terén je nenáročný (vhodný i pro kočárky) a je možno se různě odpojovat a připojovat, přesný plánek trasy každý získá u Laudonova pavilónu - viz. časový harmonogram níže.

 

Podmínkou účasti je jako obvykle trocha jídla či trocha pití a především nějaký klobouk či slamák.

Dále je vhodné vzít s sebou některou z následujících věcí: piknikový košík, deku, vycházkovou hůl nebo slunečník. Květované šaty, sukně či košile jsou vyloženě vítány. Všichni Vaši další přátelé včetně dětí, starců, psů a morčat jsou také srdečně zváni a vítáni.

 

Za všechny podepsané i nepodepsané

Helena, Petr a Jakub

 

 

ČASOVÝ HARMONOGRAM:

 

9.15 -  sraz u pokladen v Praze na Masarykově nádraží

 

9.37 -  společný odjezd do stanice Nelahozeves a odtud po modré turistické značce přes Vltavu až na okraj zámeckého parku k Laudonovu pavilónu (cca 1,5 km)

 

11.00 -  „oficiální“ zahájení pikniku u Laudonova pavilónu a společný přesun k zámku -  zde se všem dostane plánku parku s trasou obchůzky

 

11.45 -  prohlídka zámku a jeho nejbližšího okolí

 

13.00 -  obchůzka parku (Červený mlýn, pavilón Marie Terezie, sfinga z egyptského mostu, Egyptský kabinet, socha boha Marta)

 

15.30 -  gastronomická část pikniku mezi Chrámem přátel venkova a zahrad a Dórským templem

 

17.00 či později -  návrat vlakem nebo autobusem (autem, ...)

 

 

POZNÁMKA:

 

Jakékoli dotazy rádi kdykoli zodpovíme na tel. 606167399 (Helena) nebo 606604875 (Petr).